❮   GERİ BlogFotoğrafı

Alüminyum doğrama nedir?

Alüminyum doğrama dünyada yalıtım standartları ve dayanıklılık olarak ağaç veya PVC’ye göre çok daha kaliteli bir materyal olarak karşımıza çıkabilir. Alüminyum, hava koşulları ve her hangi bir korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Fakat bu konu da en büyük rolü alışveriş yapacağınız firma oynar. Kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir doğrama talep ediyor iseniz kaliteli bir firmadan alışveriş yapmanız gerekir. Eğer seçiminizi kaliteli bir firmadan yana yaparsanız alüminyum ; rutubet tutmaz, sismez, çatlama yapmaz ve ya çekmez bakımı ve temizliği hafif ve kolaydır. Çeşitli alaşımlarda demir ve çelik kadar sağlam hale getirilebilen alüminyum, bu metallerin üçte biri ağırlığındadır. Sınırsızdır. Son derece fonksiyonel bir malzeme oluşu sınırsız sayı ve üretilmesini sağlar esnektir. Tasarım esnekliği sonsuzdur. Dekoratiftir, kolay taşınılabilir.

Alüminyum doğrama nerelerde kullanılır?

Alüminyum doğrama kullanım alanlarını aşağıda belirttiğimiz gibidir.

-iş yerleri, sanayi bölgeleri, camlı kullanım alanları, alışveriş merkezleri, ve buna benzer bir çok alanda kullanımına rastlayabilmemiz mümkündür.

- kullanım rahatlığı bakımından oldukça iyi bir konumda olan alüminyum doğrama sistemleri hem estetiksel açıdan hem de sağlık bakımından oldukça kullanışlıdır. İstenilen model ve boyutta tercih edilebilen bu sistemler temizlik açısından da oldukça rahat ve kullanışlıdır.  Bunların yanı sıra alüminyumun diğer sistemlere göre çok daha sağlam ve sağlıklı olduğunu hepimiz bilmekteyiz ayrıca bu sistemler sağlam bir hale getirilerek demir veya çelik sağlamlığına ulaştırılabilir. Bir çok farklı kullanım alanına sahip olan alüminyum doğrama özellikle son dönemlerde hem kalite bakımından hem de sağlık açsından üst seviyelerde olduğundan dolayı oldukça sık tercih edilmektedir.

Alüminyum doğrama faydaları nelerdir?

Öncellikle alüminyum doğramanın diğer sistemlere göre çok daha esnek ve dayanıklı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Alüminyumda çeşitlemeler sınırsızdır. İstenilen model ve kalıba göre seçenekler bulunmaktadır. Bilmeniz gereken tek detay alüminyum doğramayı nereye yaptıracağınız olmalıdır. Fakat alışveriş yapacağınız firmanın belirli bir düzeyde kaliteye ulaşmış olması gerekir. Aksi takdirde uzun yıllar kullanım olanağını yakalamanız oldukça zor bir durumdur. Temizliği ve bakımı kolay olan alüminyum doğrama modellerini basit bir bez ile bile kolayca temizlemeniz mümkündür. Alüminyum konusunda son trendlere uygun model arayışı içinde iseniz bizimle iletişime geçebilirisiniz.

  Facebook'ta Paylaş   Tweetle